Jesteśmy amatorskim klubem sportowym z Trójmiasta. Oprócz tego, że uwielbiamy zdrową rywalizację, przede wszystkim kochamy psy i pracę z nimi. Z połączenia tych dwóch pasji powstał Fractal Flyball Team, czyli psio-ludzki klub uprawiający mało jeszcze w Polsce znany sport, jakim jest wywodzący się z Kanady flyball. Ta nieolimpijska (jeszcze ) dyscyplina, od 2014 zrzeszona w Polsce pod egidą Związku Sportu Flyball, to połączenie biegu psa przez 4 jednakowe „płotki”, z aportowaniem przez niego piłki tenisowej zabranej ze specjalnie przeznaczonego do tego celu tzw. „boxu flyballowego”. Drużyna, mając do dyspozycji cztery psy startujące jeden po drugim na zasadzie sztafety, ma za zadanie pokonać zespół biegnący po równoległym torze. Wszystko odbywa się z precyzyjnym pomiarem czasu i jest niezwykle widowiskowe – dyscyplina ta działa jak magnes na widzów i kibiców, nie tylko ze środowiska psiego sportu. Nasz klub posiada obecnie cztery zarejestrowane w ZSF drużyny:

  • Fractal International Affair,
  • Fractal VooDoo,
  • What The Fractal,
  • Fractal.

Aby przygotować psa i człowieka do tego wydawałoby się arcytrudnego zadania, Fractal Flyball Team trenuje przez cały rok – w sezonie letnim na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem gościnnych terenów Gdańskiego Ośrodka Sportu. Natomiast jesień i zimę spędzamy na równie intensywnych treningach w zadaszonym obiekcie ERGO ARENA Gdańsk/Sopot.

Nasza drużyna istnieje od 2013 roku. Z powodzeniem reprezentowaliśmy Trójmiasto i Polskę zarówno na krajowych zawodach, jak i na turniejach międzynarodowych, m.in. na Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata.
Nasze psy, podobnie jak i my, mają za sobą starty we Francji, Niemczech, Czechach i Belgii.
W 2017 po raz pierwszy zorganizowaliśmy oficjalny turniej flyball. Od tego czasu co roku organizujemy zawody we współpracy z ZSF. W sezonie 2018 mieliśmy zaszczyt organizacji międzynarodowego turnieju Mistrzostw Europy Flyball czyli European Flyball Championships w Sopocie.

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA

Międzynarodowe

Mistrzostwo Europy 2017
II Wicemistrzostwo Europy 2018
II Wicemistrzostwo Europy 2019
5. i 9. miejsce w Mistrzostwach Świata 2022
Wicemistrzostwo Europy 2022

W Polsce

Zwycięzca Pucharu Polski – Mank Cup 2019 – Fractal VooDoo
Zwycięzca Pucharu Polski – Mank Cup 2020 – Fractal International Affair
Mistrzostwo Polski 2021 – Fractal International Affair
Wicemistrzostwo Polski 2021 – Fractal VooDoo
Zwycięzca Pucharu Polski – Mank Cup 2021 – Fractal International Affair
Mistrzostwo Polski 2022 – Fractal VooDoo
Zwycięzca Pucharu Polski – Mank Cup 2022 – Fractal VooDoo

Drużyna Fractal International Affair od 2017 roku kilkukrotnie poprawiała rekord Polski.
Aktualny rekord należy do naszego składu i wynosi 14,82 s. [tu historia rekordu Polski]

Członkowie klubu